Pro fajnšmekry

Připravili jsme si pro Vás charakteristiky jednotlivých, námi nabízených, rumů.

Diplomatico Reserva Exclusiva
Původ: Venezuela
Obs.: 0,7L
Blend rumů o průměrném stáří 12 let. Destilace výhradně metodou pot-still. Zlatá medaile na Rum Festivalu v Tampě (2008). Sladký rum s ovocnou chutí.

Millonario 15 Solera Reserva
Původ:Peru
Obs.:0,7
Blend rumů o průměrném stáří 15 let. Zraje metodou solera v horách severního Peru. Každá láhev je ručně balena do palmového proutí.

Don Papa
Původ:Filipíny
Obs.:0,7L
Malosériově vyráběný prémiový rum, vyráběný na ostrově Negros z jedné z nejskvělejších cukrových třtin na světě. Zraje v sudech z amerického dubu. Chuť vanilky, medu a kandovaného ovoce.

Arcane 12 yo Extraroma
Původ:Mauritius
Obs.:0,7L
12-letý rum, vyrobený z čerstvé třtinové šťávy. Naprosto vyjímečná chuť i vůně po banánu v čokoládě.

Zacapa Solera 23
Původ:Guatemala
Obs.:1,0L
Tento rum je odborníky všeobecně pokládán za "Best in the World". Je vyráběn z těch nejpečlivěji vybíraných rumů  6 až 23 let starých, zrajících v solera systému, skládajícího se ze sudů po bourbonu, sherry a vína Pedro Ximezez. Základní surovinou není melasa, jako u většiny rumů, nýbrž "panenský med", což je prvotní lis cukrové třtiny.  Vychutnejte si u nás tento skvělý rum s tóny kávy, karamelu a vanilky z originální sklenice Zacapa. 

Diplomatico Single Vintage 2000
Původ:Venezuela
Obs.:0,7L
Ročníkový rum z výjimečné sklizně cukrové třtiny ve Venezuele. Maestro Ronero Tito Cordero se rozhodl použít pro zrání tohoto skvostného destilátu ty nejlepší sudy po bourbonu a single malt whiskey. Tyto sudy následně uchovávaly svůj rumový obsah, dokud nedosáhl otimálního stáří. Posléze byl uložen do sudů, které dříve obsahovaly španělské sherry, aby finálnímu produktu poskytly závěrečný dotek. Výsledkem je skvělý rum. Jemné dubové tóny vyvážené sušeným ovocem, vanilkou, čokoládou a lehkými náznaky toastu, vás nenechají na pochybách, že jste ochutnali skutečně skvělý rum.

Zacapa XO
Původ:Guatemala
Obs.:0,7L
Směs rumů destilovaných pouze s nejsladších štáv panenského medu ziskaných prvotním lisováním cukrové třtiny a zrajících  6-23 let uvnitř solera systému složeného ze sudů, které dříve obsahovaly robustní bourbon, sladká sherry a vynikající víno Pedro Ximenez. Další dva roky zraje v sudech po cognacu. Výsledkem se skvěle vyvážený rum v jehož chuti dominuje dub, hřebíček, vanilka a čokoláda.

Millonario XO
Původ:Peru
Obs.:0,7L
Millonario XO je destilován ze třtinové melasy v destilační koloně, zraje v sudech z amerických bílých dubů, které dříve obsahovaly Bourbon, a dále v solera systému, ve kterém zrálo sherry (Pedro Ximenez). Tato směs obsahuje rumy až 20 let staré. Jedná se o limitovanou edici, která ročně nepřesáhne 6 000 lahví a která je plněna do luxusních lahví. Můžeme vám ho doporučit s tmavou čokoládou jako digestiv.

 

.